Skromní hrdinové  

Povídkový film japonského anime studia Ponoc

Nové japonské animační studio Ponoc založil na Oscara dvakrát nominovaný autor Yoshiaki Nishimura (Hrob světlušek, Příběh o princezně Kaguje) a přizval do něj celou řadu uznávaných animátorů, kteří pracovali ve světoznámém studiu Ghibli Haiyao Miyazakiho. Po úspěšném debutu Mary a čarodějná květina přichází studio s novým titulem Skromní hrdinové. Jde o ambiciózní povídkový film tvořený třemi napínavými příběhy, na jejichž ztvárnění se podílely největší talenty současné japonské animace.

Kanini & Kanino vypráví příběh dvou krabích sourozenců, kteří se vydávají na velké podvodní dobrodružství, aby našli svého otce. Život neprohrává pojednává o osmiletém Šunovi, který se musí vypořádat s životu nebezpečnou alergií na vejce. Hrdina v takřka Kafkovské povídce Neviditelný bojuje s vlastní méněcenností a nezájmem společnosti o svou osobu. Všechny 3 povídky zobrazují hrdinství každodenních životů v dechberoucích vizuálech plných akce, lidského dramatu a fantazie.

Režie: Hiromasa Yonebayashi (Kanini & Kanino), Yoshiyuki Momose (Život neprohrává), Akihiko Yamashita (Neviditelný) | Japonsko | 2019

PRO DĚTI OD 8 LET
Délka: 65 minut
Jazyková úprava: Anglické znění, české titulky
Trailer
Premiéra v ČR: 15. října 2019
Monopol: 31. srpna 2021
Distributor: Anifilm distribution
Promítací formát: DCP-2D
Alternativní formát: DVD, MP4